Site stats Україна вперше за сезон не виграла «‎золото» на етапі Кубку світу зі спортивної гімнастики – Limelight Media

З 1 по 5 вересня 2021 у місті Копер (Словенія) відбувся етап Кубку світу зі спортивної гімнастики FIG World Challenge Cup 2021 — перші міжнародні змагання з цього виду спорту, що пройшли після Олімпійських ігор-2020 у Токіо. На жаль, українські спортсмени вперше за сезон не виграли на турнірі жодної золотої медалі. Це неабияк засмутило шанувальників. До речі, із Олімпіади у Токіо збірна України зі спортивної гімнастики теж повернулася без жодної нагороди, вперше за всю історію.

Нагадаємо, що на минулих Олімпійських іграх у 2016 українець Олег Верняєв здобув золото на брусах. У Японію гімнаст не поїхав через дискваліфікацію за допінг — в організмі хлопця підтвердилась наявність забороненого мельдонію. Хоча, питання чому це сталося у період між змаганнями, тобто під час легких тренувань, та чому лише один тест підтвердив наявність допінгу, а низка інших — ні, залишаються відкритими. Олег із таким рішенням категорично не згоден, тож на початку серпня подав апеляційну скаргу до Спортивного арбітражного суду (CAS) в Лозанні. Поки триває слідство, спортсмен залишається відстороненим від будь-яких змагань на 4 роки, починаючи з листопада 2020.

Кубок світу зі спортивної гімнастики є серією міжнародних змагань, що відбуваються під егідою Міжнародної Федерації Гімнастики (Federation Internationale de Gymnastique/FIG) — однієї із найстаріших спортивних федерацій світу, адже гімнастика входить в олімпійську програму ще із найпершої Олімпіади у 1896. Саме FIG розробляє всі регламенти, котрі визначають правила оцінки виступів гімнастів. Кубок світу включає у себе дві серії: World Cup і Challenge Cup. World Cup — п’ять етапів із грудня по квітень, де спортсмени змагаються у багатоборстві в один раунд (без кваліфікаційних змагань).  Challenge Cup — це серія етапів, де гімнасти міряються силами у різних видах  багатоборства.

Зі спортсменів, котрі брали участь в Олімпіаді-2020, на змагання до міста Копер (Словенія) приїхав лише один український гімнаст — Ілля Ковтун (11 місце за багатоборство у Токіо). Саме йому вдалося вибороти тут «срібло» за вправу на коні та «‎бронзу» у вільних вправах. Ще одну «‎бронзу» здобула українка Яна Федорова у вправі на брусах. Медаль стала для дівчини першою на Кубку в цьому сезоні. Отже, для жіночої та чоловічої збірних команд з України FIG World Challenge Cup у Словенії закінчився наступним чином:

Чоловіки:

Вільні вправи: 3 місце — Ілля Ковтун; Кінь-махи: 2 місце — Ілля Ковтун; Паралельні бруси: 8 місце — Ілля Ковтун.

Жінки:

Опорний стрибок: 3 місце — Яна Федорова, 6 місце — Єлизавета Губарєва; Бруси різної висоти: 4 місце — Яна Федорева, 6 місце — Єлизавета Губарєва; Вільні вправи: 7 місце — Яна Федорова.

Зараз здобутки українських спортсменів-гімнастів на етапах Кубку світу 2021 за кількістю медалей (золото — срібло — бронза) виглядають наступним чином:

Варна (Болгарія): 4 — 1 — 0

Каїр (Єгипет): 5 — 2 — 4

Осієк (Хорватія): 1 — 1 — 0

Доха (Катар): 1 — 2 — 0

Копер (Словенія): 0 — 1 — 2

10-12 вересня у місті Мерсін (Туреччина) відбудеться останній етап Кубку світу зі спортивної гімнастики 2021. Давайте чимдуж вболівати за наших спортсменів. Побажаємо удачі українській збірній!